25 éves a TeHetségGondozó tábor (THG)

THG – ez a betűszó már fogalommá vált iskolánkban, de mit is takar? Egy olyan nyári programot, melyen minden évben a szaktanárok által ajánlott, valamely tantárgyból vagy tantárgyakból kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákok vesznek részt. Az elmúlt 25 év alatt 786 diák vett már részt a táborban.

1994-et írtunk, mikor úttörő tevékenységre vállalkozott iskolánk 6 tanára. Stanglné Pintér Márta tanárnő vezetésével Ágics Jánosné, Pusztainé Illés Katalin, Samuné Kulics Ilona, Varga Aladárné és Kulics György saját önálló, iskolai tehetséggondozó tábor szervezésébe kezdett. Vállalkozásuk sikeresnek bizonyult, hisz a tábort azóta is évről évre megszervezzük,
önerőből, különböző pályázati lehetőségeket felhasználva innovatív, tehetséges, szorgalmas, jó közösségi munkát végző diákjaink számára.
Bár a helyszín az elmúlt évek során többször változott, a cél megmaradt: együtt tölteni pár vidám napot új ismeretek szerzésével, sok közös programmal és szórakozással.
Helyszínek:
1994 Kőszeg
1995 Szentgotthárd
1996-1998 Sopron
1999 Velem
2000-2002 Sopron
2003-2010 Csopak
2011-2013 Révfülöp
2015-2019 Balatonakali
Táborvezetők:
1994-2008 Stanglné Pintér Márta
2009-2019 Bodáné Szendrő Mónika

A március 29-én tartott születésnapi rendezvényen megtiszteltek bennünket jelenlétükkel a táborban eddig aktívan közreműködő volt és jelenlegi kollégáink, „öregdiákok”, akik többször is tagjai voltak a Tehetséggondozó tábor csapatának, valamint iskolánk leendő táborozói.

Volt diákjaink mindegyike elmondta, hogy a pályaválasztáshoz, továbbtanuláshoz milyen sok ismeretet, motivációt kapott a táborban. Az összejövetelt a kollégák és a táborozók élménybeszámolói, vicces történetei színesítették és nagyon jó hangulatot teremtettek. A régi emlékek felidézését az I. emeleti folyosón igényesen összeállított kiállítás képei is segítették. A rendezvény végén felvágtuk a születésnapi tortát, és terített asztal mellett már kötetlen beszélgetések folyhattak a 25 éves THG-ról.

A THG 25 rendezvény képei