Who are the best presenters?

A SZOSZSZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma angol nyelvi prezentációs versenyt hirdetett meg a megyei középiskolák 9-10. osztályos tanulói számára.

A versenyre iskolánként 2 fős csapatokkal lehetett nevezni. A 10. évfolyamosok közül 8 csapat, a 9. évfolyamosok közül pedig 3 csapat jelentkezett a megmérettetésre.

Előzetes feladatként a versenyre jelentkező pároknak egy prezentációt kellett elkészíteni, majd ezt a zsűri és a versenytársak előtt előadni. A két téma, melyből választani lehetett: a nyelvtanulás, nyelvtudás, illetve karácsonyi szokások a világ különböző országaiban.

A versenyzők egy csapat kivételével mind a karácsonyi témát választották, valamennyien rendkívül igényes kidolgozással és színvonalas előadással mutatták be munkáikat.

A verseny másik feladata egy hallott szöveg értésével kapcsolatos teszt volt, ezzel is jól megbirkóztak a versenyzők.

A zsűri tagjai Wagner Anikó (az ELTE-SEK angoltanára, a Regionális Angoltanári Továbbképző Központ vezetője, szaktanácsadó), Kövecses Éva (az Oxford Kiadó regionális képviselője) és Duncan Martin (nyelvi lektor, az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanára) a versenyzők szereplése alapján az alábbi párosokat ítélték meg a megye legjobb prezentálóiként:

  • évfolyam: Szabó Laura & Rácsik Barbara (SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, felkészítő tanáruk: Dobos Csaba),
  • évfolyam: Sulics Ákos & Závecz Roland (Szentgotthárd és Térsége Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, felkészítő tanáruk Frigyné Molnár Magdolna)

Sok szeretettel gratulálunk a részvevő diákoknak és felkészítő tanáraiknak!

Köszönjük a zsűri munkáját, valamint és az Oxford University Press Kiadó támogatását a versenyzők és a felkészítő tanárok jutalmazásában.

Dr. Huszár Attiláné, Tar Hajnalka és Riffel Katalin
Angol nyelvi szaktanácsadók, a verseny szervezői

Képek megtekintése

Prezentációk megtekintése:
 

A versenyre nevezett tanulók, iskoláik és felkészítő tanáraik:

ÉVFOLYAM ISKOLA VERSENYZŐK FELKÉSZÍTŐ TANÁR
9. SZOSZSZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskolája Neuliszt Áron

Szalai Máté

Kovács Beáta
9. SZMSZC Nádasdy Tamás Közgazdasági, Informatikai és Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola Bagó Márton

Szabados Alexandra

Holecz Zsuzsanna
9. Szentgotthárd és Térsége Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Sulics Ákos

Závecz Roland

Frigyné Molnár Magdolna
10. Kőszegi Evangélikus Szakgimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Csabai Noémi

Szalai Kinga

Tóth Adrienn

Horváth Viktória

10. SZMSZC Rázsó Imre Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Körmend Fodor Dániel

Musits Adrián

Novák Melinda
10. Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium Simon Csaba

Hende Bence

Molnár Éva
10. Szombathelyi Földmérési és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Tóth Ádám

Szabó Bence

Bálint Éva
10. SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma Dezamits Vivien

Kálmán Vivien

Sasvári Gyula
10. Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Bokor Péter

Istenes Tamás

Tóthné Kiss Anikó
10. SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma Szabó Laura

Rácsik Barbara

Dobos Csaba
10. SZOSZSZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolája Szilágyi Klaudia Regina

Földi Viktória Luca

Novákné Soós Judit